A zaczęło się tak… Wywiad z Snoop Dogg\’iem

Jego przydomek przyćmił jego prawdziwe imię a marihuana stwarza, że jest tym kim jest. W wywiadzie z Esquire w szybkim tempie, Snoop Dogg podzielił się opowieścią o jego słynnej ksywce, , a dodatkowo o tym jak 1szy raz zapalił marihuanę.

,Moja mamunia dała mi to imię. Uwielbiałem kreskówkę Peanuts a Snoopy był moją ulubioną postacią. Tak dużo jej oglądałem, że rozpocząłem wyglądać jak Snoopy. „

Pseudonimy są szalenie ważne, w szczególności w kulturze afro amerykańskiej. Dla wielu młodych czarnych mężczyzn jest to sposób na stworzenie tożsamości na spersonalizowanych zobowiązaniach.

W czarnej kulturze niektóre dzieci otrzymują pseudonimy, które zostają na za każdym razem. Ksywki są bardziej znane niż ich prawdziwe imię. Jestem jednym z tych dzieciaków.

Mówiąc o tożsamości, Snoop powiedział też Esquire o tym, że marihuana definiuje poniekąd jego osobowość:

,To powoduje, że czuję się tak, jak powinienem się czuć”.

Pierwszy raz zapalił w wieku 8 lat u ….wujka.

Po raz 1szy się zjarałem w latach siedemdziesiątych, z jednym z moich wujków. Mieli te niezbyt duże niedopałki (cockroach) na stole – te częściowo wypalone papierosy z marihuaną – i trochę piwa Schlitz Malt. Wszedłem tam i napiłem się Schlitz, a mój wujek zapytał mnie, czy chcę zajarać. A ja na to: ,Tak”. Włożył mi tego skręta do ust, zapalił, więc zajarałem tego skurwiela. Miałem mniej więcej ośmiu albo dziewięciu lat.

Na pewno wiek ośmiu albo dziewięciu lat jest o kilka za młody, żeby próbować marihuany, ale to w końcu Snoop Dogg.

 

One comment on “A zaczęło się tak… Wywiad z Snoop Dogg\’iem

  1. He, he to niezłego wujaszka ma ten Snoop, dość wyluzowanego i pozytywnego. Ja pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem tanie nasiona marihuany i późniejszy rezultat przy odpowiedniej pielęgnacji mojego znajomego. Też potem spróbowałem…

Dodaj komentarz